x
Serwis używa ciasteczek (cookies) – plików zapisywanych na dysku, w celu zapamiętywania informacji o korzystaniu z serwisu przez użytkownika (więcej).
Użytkownik zawsze może skonfigurować cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Pomiń menu
Zamek Królewski na Wawelu - STRONA GŁÓWNA
wyszukiwanie zaawansowane
pl en większy rozmiar czcionkiwersja dla słabowidzących
MenuWzgórze Wawelskie - plan

















Zamek Królewski na Wawelu
Państwowe Zbiory Sztuki
31-001 Kraków, Wawel 5

centrala
(12) 422 51 55
e-mail: zamek@wawel.org.pl


informacja turystyczna
tel. (12) 422 51 55
wew. 219
e-mail: informacja@wawel.org.pl


rezerwacja zwiedzania i usług przewodnickich
tel. (12) 422 16 97
e-mail: bot@wawel.org.pl


kontakt dla mediów
(12) 422 51 55
wew. 380, 341
e-mail: pr@wawel.org.pl

 

Press room
przejdź na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Zamku Królewskiego na Wawelu
przejdź na stronę Esklepu Zamku Wawelskiego
Pobierz...

Podstawowe informacje o instytucji

Powiększ - Zamek Królewski na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki jest narodową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną, zarejestrowaną w Rejestrze Narodowych Instytucji Kultury pod numerem 21/92 oraz w Państwowym Rejestrze Muzeów pod numerem 16/98. Zamek działa na podstawie statutu nadanego przez Ministra Kultury (Dz.Urz.MKiDN nr 4 poz.7 z 2000 roku).
Zamek Królewski na Wawelu jest muzeum o charakterze rezydencji historycznej.
Celem Zamku jest działalność określona w art. 1 ustawy o muzeach, w szczególności:
  • zachowanie zabytkowej substancji Wawelu jako najwyższej rangi pomnika historii, tradycji kulturowej i religijnej narodu polskiego oraz elementu dziedzictwa światowego,
  • ideowe odtworzenie przeszłości Wawelu w jej wielorakich aspektach,
  • szerokie włączenie powyższych wartości w obieg kultury narodowej.
Zamek realizuje powyższe cele poprzez:
  1. gromadzenie i skuteczne ochranianie odpowiednio dobranych dzieł sztuki i pamiątek historycznych,
  2. poddawanie konserwacji swych zabytkowych budowli i zbiorów w celu utrzymania ich
    w możliwie najlepszym stanie,
  3. upowszechnianie w kraju i zagranicą swych zabytków i wiedzy na temat Wawelu
    w sposób sprzyjający pełnemu odbiorowi ich wartości,
  4. organizowanie i prowadzenie badań naukowych,
  5. prowadzenie działalności wydawniczej, edukacyjnej i informacyjnej,
  6. utrzymywanie w należytym stanie pozostających w jego zarządzie zabudowań wraz z otoczeniem i wykorzystanie ich zgodnie z przeznaczeniem.
Nazwa, wizerunek i logo Zamku są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.
Sprawozdanie finansowe Zamku Królewskiego na Wawelu jest ogłaszane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Skład dyrekcji: http://bip.wawel.krakow.pl/sklad-dyrekcji

Adres pocztowy:
31-001 Kraków, Wawel 5
Centrala telefoniczna (+ 48 12) 422-51-55, 422-61-21
Fax. (+ 48 12) 421-51-77

NIP 675-000-44-59
Konto Bankowe:
Bank Pekao S.A., Oddział Kraków, ul. Pijarska 1, 31-015 Kraków
Numer 22 1240 4722 1111 0000 4851 2280

Oddziały poza Krakowem

 

Zamek Pieskowa Skała
Dwór w Stryszowie
32-045 Sułoszowa, woj. małopolskie
tel.: (+48 12) 389 11 03

e-mail: pieskowa.skala@neostrada.pl

Kierownik Oddziału: Olgierd Mikołajski
Kierownik ds. administracyjnych:
Ewa Mikołajska
34-146 Stryszów 508
telefon/fax: +48 33 87 97 489
tel. kom. +48 604 199 253
e-mail: dwor@stryszow.pl

Kierownik Oddziału: Justyna Żarnowska

www.pieskowaskala.eu

www.dwor-stryszow.pl

Oddział Pieskowa Skała nieczynny
od VI 2014 do 27 IV 2016 

Zwiedzających zapraszamy
od 28 kwietnia 2016
 

 

Jednostki organizacyjne

 
Dział Archiwum tel. (+ 48 12) 422-51-55 w.215, 245
Kierownik: Zdzisława Jakosz–Chojnacka email: zdzislawa.chojnacka@wawel.org.pl
   
Dział Archeologii tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 342
Kierownik: dr Janusz Firlet email: janusz.firlet@wawel.org.pl
   
Dział Biblioteka tel. (+ 48 12) 422-51-55 w.281
Kierownik: Anna Mercik email: anna.mercik@wawel.org.pl
   
Dział Ceramiki tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 272
Kierownik: Dorota Gabryś email: dorota.gabrys@wawel.org.pl
   
Dział Dokumentacji Fotograficznej tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 250
Kierownik: Anna Stolzman-Michta email: anna.michta@wawel.org.pl
   
Pracownia fotograficzna tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 213 
Kierownik: Anna Stankiewicz  
   
Dział Inwentarzy i Katalogów  
Główny Inwentaryzator Jerzy T. Petrus email: jerzy.petrus@wawel.org.pl
   
Zastępca Gł. Inwentaryzatora tel. (+ 48 12) 422-51-55 wew. 286
Ojcumiła Sieradzka-Malec email: ojcumila.sieradzka@wawel.org.pl
   
Dział Ekspozycji tel. (+48 12) 422-51-55 wew. 217
Kierownik: Marzena Konopka-Klus e-mail: mklus@wawel.org.pl
   
Dział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 254
Kierownik: dr Joanna Winiewicz-Wolska email: joanna.winiewicz@wawel.org.pl
   
Dział Mebli i Zegarów tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 203
Kierownik: Stanisława Link-Lenczowska email: stanislawa.lenczowska@wawel.org.pl
   
Dział Militariów tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 273
Kierownik: Krzysztof Czyżewski email: krzysztof.czyzewski@wawel.org.pl
   
Dział Oświatowy tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 290
Kierownik: Anna Chachulska email: anna.chachulska@wawel.org.pl
   
Dział Rezerwatów i Lapidarium tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 258
Kierownik: dr Beata Kwiatkowska-Kopka email: beata.kopka@wawel.org.pl
   
Dział Tkanin tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 246
Kierownik: Magdalena Ozga email: magdalena.ozga@wawel.org.pl
   
Dział Wydawnictw  tel. (+ 48 12) 422-51-55 wew. 257
Kierownik: Danuta Skowron  email: danuta.skowron@wawel.org.pl
   
Redakcja Wydawnictw tel. (+ 48 12) 422-51-55 w.206
Kierownik: dr Joanna Ziętkiewicz-Kotz email: jzietkiewicz@wawel.org.pl
   
Dział Zabytków Sztuki w Metalu tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 253
Kierownik: Anna Petrus email: anna.petrus@wawel.org.pl
   
Dział Złotnictwa tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 274
Kierownik: Dariusz Nowacki email: dariusz.nowacki@wawel.org.pl
   
Główny Konserwator Muzealny tel. (+ 48 12) 422-51-55 w.205, 338
dr hab. Ewa Wiłkojć email: ewa.wilkojc@wawel.org.pl
   
Dział Spraw Pracowniczych tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 263
Kierownik: Helena Mikoś email: helena.mikos@wawel.org.pl
   
Dział Finansów i Księgowości tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 224
Kierownik: Iwona Mazur-Maślanka email: Iwona.Maslanka@wawel.org.pl
   
Dział Komunikacji Społecznej tel. (+ 48 12) 421 26 27, 422 51 55 wew. 380
Kierownik: Sabina Potaczek-Jasionowicz email: sabina.potaczek@wawel.org.pl
   
Dział Organizacji Imprez, Usług
i Marketingu
tel./fax (+ 48 12) 421 73 26,
tel. (+48 12) 422 51 55 wew. 388
Kierownik: Hubert Piątkowski email: hubert.piatkowski@wawel.org.pl
   
Stanowisko ds. konserwacji architektury tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 270
Piotr Stępień email: piotr.stepien@wawel.org.pl
   
Stanowisko ds. ogrodów tel. (+ 48 12) 422-51-55 w.207
Katarzyna Żółciak email: katarzyna.zolciak@wawel.org.pl
   
Dział Zamówień Publicznych tel. (+ 48 12) 422-51-55 w.237
Kierownik: Ewa Jeżowska-Fila email: efila@wawel.org.pl 
   
Dział Zaopatrzenia, Magazynów
i Transportu
tel. (+ 48 12) 422-51-55 w. 265, 227
Kierownik: Ewa Jakosz-Pająk email: ewa.pajak@wawel.org.pl
   
Kancelaria tel./fax (+ 48 12) 421 51 77
Kierownik: Agnieszka Wiszyńska email: zamek@wawel.org.pl
   
Dział Administracji Budynków tel. (+48 12) 422 51 55 w. 225
Kierownik: Monika Tyrcha e-mail: monika.tyrcha@wawel.org.pl
   
Dział Eksploatacji tel. (+48 12) 422 51 55 w. 236
Kierownik: Andrzej Begejowicz e-mail: andrzej.begejowicz@wawel.org.pl
   
Dział Informatyki tel. (+48 12) 422 51 55 w. 239
Kierownik: Janusz Kaniecki e-mail: janusz.kaniecki@wawel.org.pl
   
Dział Inwestycji i Remontów tel. (+48 12) 422 51 55 w. 235
Kierownik: Jerzy Gierczak e-mail: jerzy.gierczak@wawel.org.pl
   
Straż Zamkowa tel. (+48 12) 422 51 55 w. 277
Szef Ochrony: Krzysztof Strelau e-mail: szef@wawel.org.pl

 

strona głównado góry